Alifea Wine  RareWine - Vína starých ročníků  vineval: aby bylo víno požitkem...
 

KLUB

Royal Wine Club vznikl jako skupina lidí se společnou zálibou – vínem. Zajímaly nás nejen senzorické projevy vína, ale také technologické postupy a veškeré kvalitativní vlivy (klima, podloží, počasí, ...). Kromě pravidelných degustací jsme brzy začali za vínem také jezdit. Zúčastňovali jsme se různý vinařských veletrhů a výstav, a navštěvovali vybraná vinařství.

Brzy jsme si z cest začali přivážet různá vína, která nás zaujala. Ceny byly v porovnání s cenami vín v ČR překvapivě nízké, a protože zájem o naše doporučení postupně narůstal, rozhodli jsme se dovoz pouze pro vlastní potřebu rozšířit na standardní obchodní činnost. Tak vznikla obchodní společnost ALIFEA s.r.o., která se stala naším výhradním dovozcem.

V současnosti se orientujeme pouze na vybraná vína z Francie a Itálie. Proces vzniku spolupráce s novým vinařstvím trvá zhruba dva roky. Začínáme pečlivým vytipováním a nezávislou objednávkou degustačních vzorků. Na základě slepé degustace se pak rozhodujeme pro možnou spolupráci.

Naším cílem je dostat kvalitní víno s plným servisem přímo k zákazníkovi bez prostředníků, tj. bez navýšení finální ceny a mnohdy neodborné manipulace s vínem poškozující dobré jméno vinaře. Garantujeme pravidelné degustace dovážených vín, zasílání degustačního zápisu s doporučením a samozřejmě výměnu lahví postižených korkem či jinou vadou.

Naší záměrem je prodávat vína za ceny blížící se cenám přímo na vinařstvích. Klademe důraz především na kvalitu, a proto nabízíme limitované množství vín od vinařů produkujících vína s láskou, nikoli od vinařů výrobců.

Kromě námi vybraných vinařství podporujeme i jiné kvalitní dovozce, proto na našich stránkách najdete nejen hodnocení degustovaných vín, ale též aktuální informace o vinných akcích a degustacích v Praze, České republice i Evropě. Případným zájemcům z řad dovozců jsme po dohodě připraveni poskytnout náš nezávislý názor na jimi dovážená vína.

Motto: "Klíč máme. Zbývá jen najít ty správné dveře..."